Gyerek cipő, zokni, papucs, mamusz, gumicsizma
A gyerekcipő kiválasztása nem gyerekjáték. Vagy mégis?
A gyerekcipő az anyák, apák elragadtatásának győztes tárgya. A boltok polcain ámult reakciók kiváltója, a leendő szülők szívének elvarázsolója, az anyai, apai ösztönök felébresztője. Furcsa tapasztalat, de tényszerű, hogy ez az a ruházati kellék a rugdalózón kívül, aminek a népszerűsége lekörözhetetlen.
Mert nemcsak “praktizáló” szülők nyúlnak utána, hanem olyanok is, akik még csak dédelgetik a gyermekvállalás elképzelését a lelkükben. Viszont ha már ténylegesen aktuális a vásárlás, akkor érdemes néhány dologra odafigyelnie. A cipőcske bájos, aranyos, ám határozottan kevés időt tölt szolgálatban. Egyrészt mert kezdetben a gyerkőc még csak elfordulni sem tud, másrészt mert amikor bejön a kúszós-mászós, majd járós periódus, akkor a növekedés tempója is meglódul, azaz egy méret jó, ha pár héten át kényelmes viselet lehet. Ezen szempontok szerint tehát olyan lábbeli megvételében ildomos gondolkodnia, mely nemcsak értékeiben, hanem árában is ideális feltételeket teremt. A cipellők egyes típusai tulajdonképpen zoknik, strammabb talpkialakítással. Ezek a variációk tökéletesen alkalmasak abban a szakaszban, amikor a baba még képtelen lábra állni. Később persze óriási fontossága lesz a talp vastagságának, recézettségének és úgy egyáltalán a cipőtest kialakításának.
A kényelem mellett ugyanis a gyerekcipő nagymértékben gondoskodhat a stabilizálásról, a talpalá való biztonságot adó körülményekről. A túl nagy méret preferálása nem kifizetődő stratégia, mert azon túl, hogy diszkomfort érzetet teremthet a viselése, kifejezetten balesetveszélyessé avanzsálhat a hordása akkor, amikor lurkója már a maga lábán kíván megállni. A fenti kritériumok figyelembe vételével gyerekjátékká válhat a lábbeli megvásárlása!